Kontaktujte mě na čísle 605 910 502

Lukáš Javůrek - somatický kouč, trenér, konzultant - Psychohygiena, sebeřízení, soft skills, zdravý životní styl

„Jednoduchost je nekonečná dokonalost.“ Leonardo da Vinci

Jmenuji se Lukáš Javůrek

– od roku 2001 (19 let) Trenér a konzultant sebeřízení

– od roku 2001 (19 let) Výživový specialista, konzultant a lektor zdraví 

– od roku 2009 (11 let) Terapie, využívám mj. prvky a přístupy Systemiky, Transakční analýzy, Biosyntézy, aj.

– od roku 2009 (11 let) Lifekouč, Wellnesskouč

– od roku 2016 (4 roky) Somatic coach®

Mé vlastní zdravotní potíže v dětství a v rodině mě přivedly na cestu studia lidského těla, zdraví, projevů a mechanismů nemoci, hledání a nalézání jejich příčin a souvislostí. Postupně jsem k tomu přidal studium sebeřízení, aplikované neurovýzkumy a somatický koučink®. 

Své klienty podporuji celkově svými službami v tom, aby dokázali žít zdravý, šťastný a svobodný život už teď a tady. 

Vše je to velmi zjednodušeně řečeno zejména o přítomném okamžiku a správném postoji k sobě a ke světu. A o tom vědět, respektive dělat těch několik základních věcí ohledně svého zdraví. Postupně a pravidelně. 

Celý život se kontinuálně vzdělávám. A budu v tom i nadále pokračovat.

Miluju přírodu, otužování, dobré jídlo a přírodní sauny.

Můj příběh:

Jmenuji se Lukáš Javůrek.

Od roku 2001 podporuji klienty s jejich osobním rozvojem, s komunikačními dovednostmi, s fyzickou, emoční a slovní sebeobranou a celkově na cestě ke zdraví.

Od dětství mě velmi zajímalo, jak funguje naše tělo, mozek, naše myšlení a rozhodování. Jaký je náš potenciál, co vše ho ovlivňuje, jak jej rozvíjet a naplňovat. Jak překonávat svoje hranice a komfortní zónu. Také co vše je nám na první pohled skryto, avšak lze objevit – v sobě, u ostatních, nebo ve smyslu života. A kde je naše místo ve světě…

Při studiu střední školy jsem začal vyučovat sebeobranu a psychologii boje (beze zbraně i se zbraněmi), komunikaci (empatické naslouchání, práci se vztahy, vyjednávání typu win-win) a práci s emocemi (zejména se stresem a asertivitou), v Praze a v Litoměřicích. Nejprve studenty, policisty, vojáky a veřejnost.

Ve stejné době mě stále více lidí vyhledávalo s otázkami na zdravé stravování a s různými tématy osobního rozvoje.

Postupem času jsem stále více cítil, že prevence, tedy předcházení konfliktů (vztahových i fyzických) je to, co lidé skutečně potřebují, resp. co jim nejvíce pomůže.

Přirozená prevence, tedy zdravá osobnost je to, co pomáhá výrazně snadněji prožívat šťastný a naplněný život. A to zpětně přináší i velkou psychickou a fyzickou odolnost vůči negativním faktorům, které se případně v životě člověka mohou objevit.

Několik velmi vyhrocených životních situací mi pomohlo uvědomit si a najít hlubší cestu k sobě, k přírodě a ke zjednodušení mnoha procesů práce na sobě. Tyto těžce nabité, odžité a zpracované zkušenosti využívám ve svých konzultacích. Život lze prožívat velmi intenzivně a s lehkostí, když se ví, jak na to.

Co nabízím ostatním, to také sám žiju a mám vyzkoušené = potvrzené klienty, že funguje.

Proto se těžiště mých tréninků, konzultací a koučinku dostalo zcela do roviny osobního rozvoje, vybudování a udržování zdravé rovnováhy těla – mysli – srdce.

Rád se s vámi setkám nad vašimi tématy…

Co chcete ve svém životě změnit?

Ozvěte se a vydáme se na cestu vašeho pozitivního růstu.

Telefon na mě je +420 605 910 502.

Napište mi na Facebook

Napište mi na LinkedIn